روزنوشته‌های من

طبقه بندی موضوعی

۱ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۲ ثبت شده است

 کنکور  

 میخواهم در این نوشته کمی در مورد کنکور سراسری و این که کنکور چه خوبی هایی دارد و چه بدی هایی دارد و این که نحوه ی امتحانات در ایران چه خوبی خا و بدی هایی دارد صحبت کنم.و البته قبل از بررسی تو ضیح میدم که الآن از لحاظ امتحانات تو مدرسه ما چه خبره.

وضعیت خودم در حین نوشتم مطلب:

   مدرسه ی ما حوزه امتحانات نهایی سوم دبیرستان شده و برای همین ما که سال دوم هستیم اون روزایی که بقیه امتحان نهایی دارن نمیتونیم بیایم و امتحان بدیم .

نتیجه قابل پیش بینی است .چون امتحانات باید تا 20 خرداد جمع و جور بشه امتحانات ترم دوم ما از دو هفته پیش شروع شده(دقیقا 14 اردیبهشت )  و تا الآن هم ادامه داره .جالب تر اینکه  از  10 تا 13 هر روز  امتحان مرحله دوم المپیاد(کامپیوتر و ریاضی) داشتیم!امروز اولین امتحان ترم دوم  رسمی ما بود یعنی امتحانی که توش بهتون وقت میدن تو خونه بخونین و دیگه مسلما مدرسه نمیرین!امتحانات با امتحان عربی شروع شده و من هم امتحان رو خوب دادم و فقط یه بی دقتی کوچک(در حد 0.25)داشتم.

 

و حالا نقد رو شروع میکنیم :

آیا  امتحانات و کنکور سراسری در ایران واقعا باعث تقویت روحیه علمی دانش آموزان می شوند؟

امتحان

   بگذارید اول در مورد امتحانات  بحث کنیم . نحوه ی برگزاری امتحانات  چجوری هست؟توی مدرسه ی ما که مدرسه تیزهوشان هست(اژه ای 2 اصفهان)اینطوریه که یه سری سوال میدن که شما به راحتی میتونین توش تا 18 رو بیارید اما از اون به بعد یه سری نکته به سوالا اضافه میکنند یعنی همون استثنا ها و نکات ظریف که باید دقت کنید تا بتونید پیداشون کنید.من امتحان نهایی ندادم ولی به نظر میرسه امتحانات نهایی هم همین طور هستند .

نحوه ی برگزاری اینطوری امتحانات باعث چی می شود؟ 

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۴ ارديبهشت ۹۲ ، ۱۱:۴۵